SE OPDATERET HOLDPLAN MED INSTRUKTØRER UNDER REFORMER PILATES PÅ FORSIDEN

Holdtræning Sal 1 Reformer Pilates 

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG LØRDAG SØNDAG
07.00        
07.15    
07.30
07.45 7.45-8.45
08.00 Reformer  NYT
08.15 8.15-9.15 Let øvede
08.30 Reformer 8.30-9.30 Ida  Fra 17. aug
08.45 Let øvede Reformer  
09.00 Ida og Samara Let øvede
09.15 Ida
09.30   9.30-10.30
09.45   Reformer
10.00 10.00-10.30 10.00-10.30 Øvede
10.15 Reformer Reformer Samara
10.30   Seniorhold Let øvede 10.30-11.30
10.45 Line Line Reformer 10.45-11.45
11.00   Efterfødsel Reformer
11.15 Line Let øvede
11.30   11.30-12.30 Samara
11.45 Reformer
12.00   Efterfødsel
12.15   Line
12.30  
12.45  
13.00
13.15
13.30  
13.45
14.00 14.00-15.00
14.15 Reformer   14.15-15.15
14.30 Hensyntag/Let øv Reformer
14.45 Jane Hensyntag/Let øv
15.00   Søren-Peder
15.15
15.30 15.30-16.30
15.45 Reformer  
16.00 Intro/Nybegyndere
16.15 Søren-Peder
16.30 16.30-17.30
16.45 Reformer
17.00 Begyndere
17.15 Lise 17.15-18.15
17.30 17.30-18.30 17.30-18.30 Reformer
17.45 Reformer Reformer Let øvede
18.00 Let øvede Let øvede 18.00-19.00 Ida og Susanne
18.15 Lise Jane Reformer
18.30 Øvede
18.45 Samara
19.00
19.15

En søndag hver måned bestræber vi os på at lave en Event træning på 1½-2 timer.
Se mere på Månedsoversigten, på Facebook eller forhør på klinikken.

 

Holdtræning Sal 2 

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG LØRDAG SØNDAG
07.00    7.00-8.00    
07.15      Mediyoga   NYT
07.30    Line Okt 2018
07.45  
08.00
08.15
08.30 8.30-9.30   8.30-9.30  
08.45 Fysio Pilates   Fysio Pilates
09.00 Dorte Dorte 9.00-10.00
09.15 GLAiD
09.30   Søren-Peder  
09.45  
10.00   10.00-11.00  
10.15 Fysio Pilates  
10.30   Dorte  
10.45    
11.00    
11.15
11.30   11.30-12.30 11.30-12.30  
11.45 Fysio Pilates GLAiD opfølgning  
12.00 Dorte Mikkel
12.15  
12.30  
12.45  
13.00 13.00-14.00 13.00-14.00
13.15 Fysio Pilates Fysio Pilates
13.30 Dorte Dorte  
13.45
14.00 14.00-15.00
14.15 Knæhold    
14.30 Maria 14.30-15.30  
14.45 GLAiD opfølgning
15.00 15.00-16.00 15.00-16.00 Mikkel 15.00-16.00 15.00-16.15
15.15 Knæhold GLAiD Fysio Pilates Boldhold
15.30 Maria Mikkel   Jane Bo
15.45    
16.00 16.00-17.00
16.15 16.15-17.15 Fysio Pilates
16.30 16.30-17.30 Fysio Pilates  m. bold   Jane
16.45 Fysio Pilates Jane
17.00 Dorte
17.15  
17.30 17.30-18.45 17.30-18.30  
17.45 Boldhold Mediyoga   NYT
18.00 Bo Line Okt 2018  
18.15  
18.30
18.45
19.00
19.15

 

Træningshold på Klinikken

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG Lørdag Søndag
07.00        
07.15
07.30
07.45
08.00   8.00-9.00
08.15 Træningshold
08.30 Dorte
08.45  
09.00 9.00-10.00
09.15 Træningshold
09.30 Thomas  
09.45
10.00 10.00-11.00 10.00-11.00   10.00-11.00 10.00-11.00
10.15 Træningshold Træningshold   Træningshold Træningshold
10.30 Dorte Maria Maria Dorte
10.45
11.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00
11.15 Træningshold Træningshold Træningshold
11.30 Inge-Lise 11.30-12.30 Mikkel Thomas
11.45 Træningshold  
12.00 12.00-13.00 Jane 12.00-13.00
12.15 Træningshold   Træningshold
12.30 Maria   Dorte
13.00 13.00-14.00
13.15   Træningshold
13.30 Jane
13.45
14.00 14.00-15.00 14.00-15.00 14.00-15.00
14.15 Træningshold Træningshold Træningshold
14.30 Mikkel Thomas Maria
14.45
15.00 15.00-16.00
15.15 Træningshold
15.30 Mikkel
15.45
16.00 16.00-17.00 16.00-17.00
16.15 Træningshold Træningshold
16.30 Thomas Thomas
16.45
17.00 17.00-18.00
17.15 Træningshold
17.30 Mikkel
17.45

 

Bassintræning Marselisborgcentret.

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG Lørdag Søndag
07.00 kl. 07.00-07.45   kl. 07.00-07.45      
07.15 Bassin NYT Bassin NYT
07.30 ved Line ved Line
07.45
08.00 kl. 8.00-8.45  
08.15 Bassin 1 kl. 8.15-9.00
08.30 ved Jane Bassin 8
08.45 kl. 8.45-9.30   ved Jane
09.00 Bassin 2
09.15 ved Jane
09.30 kl. 9.30-10.15  
09.45 Bassin 3
10.00 ved Line
10.15 kl. 10.15-11.00  
10.30 Bassin 3 mdr.
10.45 ved Line
11-13.00  
13.00 kl. 13.00-14.00
13.15 Bassin 4
13.30 ved Line kl. 13.30-14.15
13.45 Bassin 
14.00 ved Dorte
14.15 kl. 14.15-15.00
14.30 Bassin 5
14.45 ved Dorte
15.00 kl.15.00-15.45
15.15 Bassin 3 mdr.
15.30 ved Dorte
15.45 kl. 15.45-16.30
16.00 Bassin 6
16.15 ved Line
16.30 kl. 16.30 17.15
16.45 Bassin 7
17.00 ved Line
17.15
17.30